TMR hodnotí letnú sezónu 2020

< späť

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (5. októbra 2020) – Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zverejnila hlavné ukazovatele letnej sezóny 2020 v strediskách TMR.

TMR zverejnilo hlavné ukazovatele uplynulej letnej sezóny 2020 – za obdobie od 1. mája 2020 do 30. septembra 2020 – v porovnaní s rovnakým obdobím v predchádzajúcom roku. Porovnanie zahŕňa horské strediská - Jasná Nízke Tatry, Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso, rakúsky Mölltaler Gletscher a Ankogel, poľský Szczyrk Mountain Resort a český Ještěd, zo zábavných parkov - Aquapark Tatralandia a Legendiu – Sliezsky zábavný park v Poľsku, golfové rezorty Golf & Ski Resort Ostravice a Golf Resort Kaskáda a hotely patriace do portfólia TMR na Slovensku. Hodnotenie nezahŕňa segment Realitné projekty.

Hlavné údaje:
• V Horských strediskách celková návštevnosť lanoviek za porovnávané obdobie poklesla o -16,8%
• V Zábavných parkoch sa počet návštevníkov za dané obdobie medziročne znížil o -23,8%
• V segmente Hotely obsadenosť vo váženom priemere poklesla o -12,9 percentuálnych bodov a priemerná denná cena sa zlepšila o +3,0%
• Celkové tržby sa za letnú sezónu medziročne zhoršili o -15,7%
• Tržby z predaja lístkov na lanovky za dané obdobie klesli o -16,7%
• Tržby segmentu Zábavné parky sa medziročne znížili o -34,9%
• Tržby v golfovom segmente sa medziročne zlepšili o +18,6%
• Tržby v reštauračných zariadeniach sa medziročne znížili -11,7% a v športových službách a obchodoch o -18,2%
• Tržby hotelov medziročne klesli o -5,3%

K výsledkom sezóny sa predseda predstavenstva TMR Igor Rattaj vyjadril nasledovne: „V situácii, v akej sa ocitol cestovný ruch v dôsledku pandémie, sme leto v našich rezortoch dokázali zvládnuť so všetkou cťou – a to z pohľadu preventívnych opatrení i dosiahnutých výsledkov. Úprimne, očakávali sme, že to môže byť aj výrazne horšie. Potešil nás záujem o Slovensko ako dovolenkovú destináciu.  Aj keď pri návštevnosti našich horských stredísk vo Vysokých Tatrách, ktoré generujú najviac tržieb zo stredísk v letnej sezóne, sa potvrdil výraznejší pokles, a teda neboli ani zďaleka také plné, ako sa všade hovorilo, na druhej strane sme radi, že ľudia objavili vďaka korone v lete Jasnú, o ktorú bol naopak väčší záujem.  V súčasnosti už venujeme veľkú pozornosť príprave na zimu. Komunikujeme s odborníkmi, nastavujeme manuály tak, aby sme dokázali pružne reagovať na vývoj situácie okolo COVID-u a pripravili pre našich hostí bezpečné zážitky vo všetkých  našich strediskách.”
Letnú turistickú sezónu 2020 výrazne ovplyvnilo aj premenlivé počasie, ktoré prinieslo len veľmi málo typických letných dní predurčených pre oddych v akvaparkoch alebo v horských strediskách. Aj z tohto dôvodu sa klienti veľmi často rozhodovali pre návštevu dovolenkových rezortov na poslednú chvíľu, čo pocítili takmer všetky segmenty. Z dôvodu neustále meniacich sa preventívnych opatrení proti šíreniu COVID-19 v letnej sezóne takmer úplne vypadol segment MICE. Vzhľadom na neistotu klientov a vývoj situácie s koronavírusom v tradičných zahraničných dovolenkových destináciách sa väčšina obyvateľov rozhodla pre dovolenku v domácich rezortoch, čo podporili výzvami aj národné autority v jednotlivých krajinách, v ktorých TMR pôsobí. To sa prirodzene prejavilo v zmene skladby návštevníkov z pohľadu národností, v ktorej sa posilnila dominancia domácich hostí.

______________________________________________

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní alebo si prenajíma a prevádzkuje atraktívne horské strediská, zábavné parky, golfové rezorty, reštauračné zariadenia, športové služby, obchody a hotely. V Nízkych Tatrách na Slovensku TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso. V slovenských Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakúsku Skupina vlastní a prevádzkuje alpské stredisko na ľadovci Mölltaler Gletscher a jej sesterské stredisko Ankogel Mallnitz. V Čechách tiež nepriamo vlastní minoritný podiel v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn. TMR si tiež prenajíma a prevádzkuje český lyžiarsky areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a prenajíma si Kaskáda Golf Rezort Brno, kde zastrešuje prevádzku hotela, reštaurácie a kongresového centra. V Poľsku TMR vlastní a prevádzkuje horské stredisko Szczyrk Mountain Resort a  Legendiu - Sliezsky zábavný park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitných projektov sa Skupina prevažne orientuje na rozvoj, budovanie a predaj apartmánov a komerčných priestorov a prenájom hotelov v rezortoch TMR. Do konca finančného roka 2019 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR cca. 400 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave

Uplatnenie benefitov

Výhody akcionárskeho klubu

Akcie Benefity
25 6 vstupov
40 12 vstupov
80 25 vstupov
130 1 x sezónny lístok
250 2 x sezónny lístok
500 VIP viac info
750 VIP GOLD viac info
Viac info nájdete tu
./
../../../